Kämpingutelgid tagavad automatkajatele meelepärase komfortsuse, looduses puhates pakuvad need optimaalseid mugavusi. Võõras kohas peatudes on kämpingutelgid pesuehtsaks naudinguks – neil on ventilatsiooniavad, sääsetõrjevõrk, lisaks on võimalik soetada mitmetoaline, keskel asuva koridoriga variant. Paljudes telkides võib isegi püstipäi ringi käia. Isegi vihmaga pole igav ega kitsas – te olete kaitstud, võite vabalt liikuda ning ennast mugavalt tunda, on, kuhu märjad riided üles riputada ja ära kuivatada. Antud telk meenutab väikest mobiilset korterit. Ainult üks miinus – kaalub seitse kilogrammi (isegi rohkem), sestab kõlbab vaid autoomanikele, jalgsi või jalgrattaga rännates põhjustab iga liigne kilogramm ebamugavusi.
Universaaltelk on limiteeritud kaaluga (1 inimese kohta 1,2kg, s.t. kolmekohaline telk kaalub ca 3,6kg, neljakohaline – 4,4kg). Pikkade matkade tarbeks võib soetada telgi arvestusega 0,5-0,8kg inimese kohta, aga sel juhul tuleb teada, et telgis pole avarat eesruumi ega kõrget lage.
Avar eesruum ja kõrge lagi on peamisteks mugavusnäitajateks. Vägagi ebameeldiv on olla telgis, kus pole kuskile jalatseid panna, pole kuskil riideid vahetada, ära kuivatada, keha kinnitada.
See on just vihmaste ilmadega ääretult ebamugav, sest kogu liikumine toimub magamistsoonis – see läheb märjaks, mustad jalad määrivad selle ära. Kaheinimesetelgis piisab ühest sissepääsust ning eesruumist. Nelja ja rohkema inimese korral on mugavaks olemiseks kaks sissepääsu.