Turul pakutakse praegu laias valikus turismitelke, mis erinevad üksteisest nii kasutusnäitajate kui ka hindade poolest. Allpool on toodud mõned kaalutlused, hõlbustamaks telgivalikus orineteerumist ning optimaalse otsuse tegemist.
Tootja. Tuntud tootjate turismitelgid ja kämpingutelgid maksavad keskmisest rohkem, kuid seejuures ei tuleks unustada, et nimetatud firmad hoiavad oma marki kõrgel ega või lubada ostjaile mittekvaliteetsete kaupade pakkumist. Kaubamärgi maine tähendab garanteeritud kvaliteeti ning usaldusväärset toodet, sest Teie ohutus sõltub ju varustuse kvaliteedist!
Telkide tüübid, sõltuvalt otstarbest. Telkide tüübid otstarbe järgi: OUTDOOR (kergemateks suvisteks matkadeks/reisideks), ADVENTURE (sobivad matkamiseks nii suvel, kui ka külmade ilmadega), EXPEDITION või EXTREME (ekstremaalseteks kõrgmäestikuretkedeks, mäkketõusudeks ning kestusturismiretkedeks mägiteedel ning mäekurude läbimisel), CAMPING (suured peretelgid autoreisideks).
Hooajalisus. Telgi otstarvet iseloomustav näitaja. Suvi – püsiv pluss-temperatuur ilma kestvate vihmasadudeta ja tugevate tuulehoogudeta. Kevad-sügis- kuni miinustemperatuurideni, tugev tuul, kestvad vihmasajud, lumi. Talv-suvalised ilmastikuolud.
Materjalid. Sõltuvalt telgi otstarbest kasutatakse telgi konstruktsioonis mitmesuguseid materjale ja tehnoloogiaid, nood üliolulised tegurid määravadki telgi hinna ja funktsionaalsed omadused.
Veepidavus - Tegemist on väga olulise näitajaga, kasutatakse indeksit, mida väljendatakse mm/H2O (näitab staatilise veesamba kõrgust millimeetrites, mille juures vesi 24h jooksul materjalist kindlasti läbi ei tungi). Kämpingutelgid, mille välimise telgikanga vastav näitaja on 2500mm ja rohkem, peavad vastu praktiliselt igasugusele vihmale. Veepidavus 2500mm saavutatakse topelt polüuretaanimmutusega, 4000mm veepidavus saavutatakse kolmekordse polüuretaanimmutusega jne. Lõhenemise/laialipudenemise valtimiseks kantaks PU-telgi polüuretaanimmutus spetsiaalset tehnoloogiat kasutades telgi siseküljele. Seejuures tekib küsimus – aga milleks läheb tarvis sellist kõrget vettpidavust? Aga seepärast: kõrgelt kukkuvad veetilgad omavad kineetilist energiat (löögijõudu) ning vastu telki kukkudes võivad veetilgad madalama veepidavusega materjalist lihtsalt “läbi murda”. Teiseks põhjuseks on asjaolu, et materjal hakkab aja jooksul kuluma ning vett läbi laskma. Seega, mida vettpidavam telk, seda kauem see vastu peab.
Silikoon kantakse tavaliselt materjali ülemisele või alumisele kihile (võidakse kanda ka PU-immutuse peale). Silikoon tagab tugevuse ja funktsionaalsuse, lisaks ei lase silikoon niiskusel kanga kiududesse koguneda. Silikoonkiht suurendab tunduvalt kanga vastupidavust purunemise suhtes, samuti materjali elastsust. Rip Stop materjali kasutamine muudab telgi, ilma selle massi oluliselt suurendamata, tunduvalt vastupidavamaks. Pöörake tähelepanu õmbluste liimimisele – need peavad olema kaetud spetsiaalse termolindiga. Muud liitekohtade õmblus-või liimimisviisid hakkavad aja jooksul vett läbi laskma või pikki õmblust rebenema.
Veel üks mugavust mõjutav tegur – korralik ventilatsioon. Hea ventilatsioon vähendab telgis sisalduvat kondensvett, seetõttu on hingatagi kergem.