Magamiskoti üheks oluliseimaks valikukriteeriumiks on kvaliteetne täitematerjal. Magamiskotti võidakse täita sulgedega, sinteponiga või sünteetilise kiuga.
Suled – kõige kallim ja ühtaegu kõige parem täidis. Sünteetilised materjalid ei ole sugugi alati sulgtäidisega võrdväärsed. Sulgede eeliseks on kahtemata väike kaal ning väga head soojuspidavad omadused, neid on hõlbus kokku suruda, ilma, et maht kahaneks.
Magamiskottide jaoks kasutatakse ainult veelindude sulgi, sest need on kaetud niiskuse sissetungimist ärahoidva rasvakihiga, seetõttu on sulgtäidis väga niiskuskindel. Igasugused muud suled hakkavad märjaks saades lihtsalt mädanema.
Magamiskottides kasutatakse kalleid hahasulgi või tunduvalt odavamaid hanesulgi – need on kõige populaarsemaiks magamiskottides kasutatavaiks sulgedeiks. Samuti tuleb teada nende lindude, kelle sulgi on kasutatud magamiskoti täidiseks, pesitsuspaikade ilmastikuolusid. Venemaalt (valdavalt külmad ilmad) pärinevad suled on tunduvalt paremad Hiinast või mõnest lääneriigist soetud sulgedest.
Samuti tuleb meeles pidada, et suled pole sulgmagamiskottide ainsaks täitematerjaliks. Pehmete ja õrnade udusulgede „äramagamise” vältimiseks segatakse neid sulgedega. Sulgede osakaalust täidises sõltub omakorda magamiskoti kvaliteet. Maailmas kasutatakse asjaomast rahvusvahelist kriteeriumit – FP – fill power - kokkusurumisjõud. Tavaliselt pole sulgi soojades magamiskottides üle 20%. Kui sulgi on alla 10%, võivad udusuled kaotada oma kujumälu.
FP (fill power) on vajalik, et kindlaks määrata, kuivõrd kiud taastavad pärast surve kadumist oma endise kuju ja mahu (hea kujumälu). Kuna magamiskotte säilitatakse tavaliselt kokkupandud või kokkusurutud kujul, on FP väga oluline kriteerium. FP arv näitab ruumala, mille täidavad survest vabanenud suled (1 unts). Maks.FP arv on 800, aga väga headeks magamiskottideks loetakse selliseid, millede FP arv on vähemalt 550.
Udusulgedest täidisega magamiskottide ainukeseks probleemiks on niiskus – kui taoline magamiskott niiskub, siis kaotab ta kõik oma omadused, ega ole enam soe ning kohev. Udusuled kuivavad võrdlemisi kaua, seepärast on tootjad hoolt kandnud täiendava veekindla katte eest.
Sünteetilise täidisega magamiskotid/sintepon on odavamad. Kasutustemperatuuri alampiir: -10 kraadi. Suvistel jahilkäikudel või kalapüükidel on taoline magamiskott telgis ööbimiseks heaks lahenduseks. Sünteetilised magamiskotid sobivad samuti paadisõitudele kaasavõtmiseks – need kuivavad isegi miinustemperatuuridel kiiresti ära.
Sünteetilise täidisega magamiskottide/sintepon peamiseks puuduseks on nende kiire kulumine. Nad kaotavad kiiresti oma esialgse kuju ning soojapidavuse, paari aasta pärast pole antud magamiskottidega enam midagi teha. Kahekihiliste sünteetilise täidisega magamiskottide/sintepon kasutustemperatuuri alampiir on -5 kraadi, kolmekihilistel magamiskottidel: -10 kraadi, neljakihilistel magamiskottidel: -20 kraadi.
Esmaklassilise kvaliteediga sünteetika on kallim kui nn.sintepon-täidis. Coleman-magamiskotid ei jää oma kvaliteedi poolest silikoonist valmistatud magamiskottidele sugugi alla. Nimetatud magamiskotid on Euroopa turistide seas hinnatud oma hinna/kvaliteedi vahekorra tõttu.
Silikoonist kaitsekihiga magamiskotid on oma kvaliteedi poolest kõige lähemal udusulgedest täidisega magamiskottidele. Silikoontäidis valmistatakse õhku sisaldavaist silikoonkiududest, mis tagavad magamiskottide esmaklassilise soojapidavuse. Silikoontäidised võivad erineda, sõltuvalt kiudude paksusest ja tihedusest, samuti kiudude õhusisaldusest. Täidise materjal võimaldab säilitada magamiskoti kujumälu isegi 5 hooaja möödudes, seepärast on tegemist ühe parima magamiskotiga.
Silikoonkiududest magamiskott kaalub umbes samapalju kui udusugedest magamiskott, ca 1kg, seda on hõlbus pesta, seejuures on antud magamiskott, erinevalt udusulgedest valmistatud magamiskotist, veekindel, kuivab tunduvalt kiiremini ning on sünteetilistest materjalidest valmistatud magamiskottidest soojem.