Progress ei peatu, tänapäeval on saadaval mitmeid tunduvalt mugavamaid kasvuhoonete kattematerjale.
Pärast klaasi hakati kasvuhoonete jaoks kasutama polüetüleenkilet. Me teame, et talveks tuleb kilekate pealt ära võtta, ning kilekatte aasta aastalt korduv pealepanek on üsnagi tüütu tegevus. Aga millega polüetüleen klaasile konkurentsi pakkus?
Esiteks, klaasi mehaaniliste omaduste tõttu: klaas võib puruneda rahe, volaskite visatud kivide, vundamendi sissevajumisese jm.tõttu.
Teiseks, klaas laseb halvasti läbi just seda valgusspektri osa, mis on tarvilik taimede kasvamiseks. Päikesekiired sisaldavad 50% nähtavat valgust, ülejäänud 50% moodustavad taimede fotosünteesiks vajalikud ultraviolettkiired.
Kilekattel pole klaasile omaseid puudusi. Varem võis kilet kasutada 2-3 hooaja jooksul, nüüdisaegsed kilekatted peavad vastu mitu hooaega, olles seejuures tunduvalt paremate valgusläbilaskvate omadustega ning elastsemad.
AVERTO kasvuhoonekile kasutusea pikendamiseks kasutatakse spetsiaalseid lisandeid-stabilisaatoreid, mis pikendavad kile vastupidavust 3-4 aasta võrra, seejuures on stabiliseeritud kile tavapärasest 15-20% võrra kallim, kuid ka kasu on käega katsutav.
UV-kiiri neelavad ning kilekatet läbivat kiirtespektrit pehmendavad UV-stabilisaatorid soodustavad taimede jaoks sobivama mikrokliima teket, võimaldades saada varasemat ja rikkalikumat saaki.
Kilematerjale esmaklassiline kvaliteet saavutatakse spetsiaalsete lisandite – nn.termo-ja valgusstabilisaatorite lisamisega. UV-kiiri neelavad ning kilekatet läbivat kiirtespektrit pehmendavad UV-stabilisaatorid soodustavad taimede jaoks sobivama mikrokliima teket.